Politik musí být slušný člověk. Je čas konat a vytlačit nepoctivce z veřejného života. Je čas zastavit rozkrádání naší země a pohnat k zodpovědnosti ty, kteří mají špinavé ruce. Jsem z Vysočiny, umím bojovat a udělám pro návrat tradičních hodnot maximum.

Dnes vám píše laureát ceny Zlatý citron


Vážení přátelé,

dovoluji si vám zaslat informaci o udělení cen Českého filmového a televizního svazu FITES za nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby.

Ceny byly uděleny 17. listopadu v Berouně a dostalo se i na mne – viz komentář a video serveru Reflex:

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami. Za přínos české a světové kinematografii udělil Cenu Vladislava Vančury režiséru Vojtěchu Jasnému, jehož díla z 60. let Procesí k panence, Až přijde kocour či Všichni dobří rodáci patří mezi nejvýznamnější v české kinematografii.

Mimořádné ocenění udělila porota v čele s Vladimírem Justem ukrajinskému režisérovi Olegu Sencovovi, nespravedlivě odsouzenému na 20 let za údajnou teroristickou činnost, ve skutečnosti pak za kritiku ruské okupace Krymu. Soud vyvolal mezinárodní protesty, k jeho propuštění vyzvala Evropská unie, Spojené státy i české ministerstvo zahraniční a Česká filmová a televizní akademie a FITES, který ho dnes podpořil otevřeným dopisem.

Zcela zvláštní ocenění - Zlatý citrón udělili porotci senátoru Janu Velebovi "za opakované, politicky motivované vyhrožování České televizi". Zde se na něj můžete podívat v koňském povozu v neodolatelné videoreportáži, jak vystřižené z normalizační televize:

Tuto anticenu poprvé dostal Václav Klaus, předloni tvůrci seriálu Sanitka II jakožto symbolu profesního úpadku dramatické tvorby televize veřejné služby a pak Poslanecká sněmovna Parlamentu za neprůhledný systém volby mediálních rad.ČTKReflex

Více na https://www.reflex.cz/clanek/kultura/68651/vancurovu-cenu-dostal-legendarni-vojtech-jasny-potupny-zlaty-citron-obdrzel-zemanovec-veleba.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

Můj dodatek: rozklikněte si prosím tento link a dole zveřejněné video ze začátku mé cesty koňmo po senátním obvodu z loňského července.
Tato „cena“ mně těší a je potvrzení toho, že jsem na správné cestě. Jedna zajímavůstka na konec – jeden z členů poroty, která o udílení cen rozhoduje je Ivan Havel, bratr Václava Havla.

Nebudu mít nic proti tomu, když tuto moji dnešní informaci rozšíříte, za což vám děkuji

S přátelským pozdravem

Jan Veleba
senátor PČR


Internetové stránky vytvořil DUOWEB.cz