Politik musí být slušný člověk. Je čas konat a vytlačit nepoctivce z veřejného života. Je čas zastavit rozkrádání naší země a pohnat k zodpovědnosti ty, kteří mají špinavé ruce. Jsem z Vysočiny, umím bojovat a udělám pro návrat tradičních hodnot maximum.

Když už tady jste


Od pondělní epizody s modlením skupiny muslimů před chrámem Sv. Víta a následným zablokováním mého osobního profilu na facebooku uplynulo několik dní a rád bych různým zde uvedl některá fakta nutná pro pochopení kontextu celé události.

Pražský hrad spolu s chrámem Svatého Víta je hlavním symbolem české státnosti, to je nepochybné. Jsou zde uloženy korunovační klenoty, sídlí zde prezident republiky. Stejně tak je nepochybné, že Mekka poblíž Rudého moře je hlavním svatým místem islámu. Proč to srovnávám? Prostě proto, že v tomto srovnání jsou kořeny rodícího se problému a je třeba, aby si mnozí neználkové bezhlavě propagující multikulti seznámili s jedním zásadním rozdílem a vzali ho na vědomí. Tím je chování cizinců (nás označují za bezvěrce) na těchto místech.

Zatímco u nás si mohou na těchto místech vykonávat, alespoň zatím, svoje náboženské obřady a různí sluníčkáři mají radost, neboť prý lidská práva platí pro každého, tak v Mekkce či jiných svatých islámských místech reciproční postup nepadá v úvahu. Pokud ovšem nechce být křesťan o hlavu kratší!

Nemuslimové totiž mají vstup do Mekky co nejpřísněji zakázán, protože svatá města by prý byla zneuctěna bezvěrci. Jako pojistka před vjetím do Mekky jsou postaveny na příjezdových komunikacích silniční zátarasy, které chrání město před návštěvou nevěřících. Toto velmi ostře kontrastuje se svobodou pohybu kohokoliv na svatých místech křesťanů.

Takže platí prezidentova věta „Když už tady jste, tak musíte respektovat naše pravidla, stejně jako my respektujeme pravidla, když přijedeme do vaší země“. Je na tom snad něco divného či nesrozumitelného? Pro normální lidi, a těch je bohudík většina, ne. Ovšem ne tak pro redaktory a editory ČT, ale já se tomu nedivím. Když nejsou ani schopni uvést přesně moji politickou příslušnost (prý jsem STAN, uvedl moderátor v úterním pořadu Události, komentáře), tak co jiného od nich očekávat.

Jan Veleba


Internetové stránky vytvořil DUOWEB.cz